CURRENT STANDINGS

# Team P W D L GF GA GD Points Pts
1 Atlético Madrid 31 21 7 3 57 20 37 70
2 Real Madrid 31 20 7 4 53 24 29 67
3 Barcelona 30 20 5 5 69 26 43 65
4 Sevilla 31 20 4 7 46 25 21 64
5 Villarreal 31 12 13 6 48 34 14 49
6 Real Betis 31 14 6 11 42 45 -3 48
7 Real Sociedad 31 12 11 8 48 33 15 47
8 Granada 30 11 6 13 36 50 -14 39
9 Levante 31 9 11 11 38 44 -6 38
10 Celta de Vigo 31 9 11 11 41 48 -7 38
11 Osasuna 31 9 10 12 27 36 -9 37
12 Athletic Club 30 9 10 11 39 33 6 37
13 Cádiz 31 9 9 13 27 45 -18 36
14 Valencia 31 8 11 12 39 44 -5 35
15 Getafe 31 7 10 14 22 34 -12 31
16 Deportivo Alavés 31 6 9 16 25 47 -22 27
17 Huesca 31 5 12 14 31 46 -15 27
18 Real Valladolid 30 5 12 13 27 41 -14 27
19 Elche 31 5 11 15 27 48 -21 26
20 SD Eibar 31 4 11 16 22 41 -19 23
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Relegation

FIXTURES

21 April 2021, Wednesday
Levante
18:00
Sevilla
Osasuna
18:00
Valencia
Real Betis
19:00
Athletic Club
Deportivo Alavés
20:00
Villarreal
Elche
20:00
Real Valladolid
Cádiz
21:00
Real Madrid
22 April 2021, Thursday
Atlético Madrid
18:00
Huesca
Granada
20:00
SD Eibar
Real Sociedad
20:00
Celta de Vigo
Barcelona
21:00
Getafe
24 April 2021, Saturday
Elche
13:00
Levante
Real Valladolid
15:15
Cádiz
Valencia
17:30
Deportivo Alavés
Real Madrid
20:00
Real Betis
25 April 2021, Sunday
Huesca
13:00
Getafe
Villarreal
15:15
Barcelona
Celta de Vigo
17:30
Osasuna
Sevilla
17:30
Granada
Athletic Club
20:00
Atlético Madrid
26 April 2021, Monday
SD Eibar
20:00
Real Sociedad
28 April 2021, Wednesday
Athletic Club
18:00
Real Valladolid
29 April 2021, Thursday
Barcelona
18:00
Granada
30 April 2021, Friday
Celta de Vigo
20:00
Levante
01 May 2021, Saturday
SD Eibar
13:00
Deportivo Alavés
Elche
15:15
Atlético Madrid
Huesca
17:30
Real Sociedad
Real Madrid
20:00
Osasuna
02 May 2021, Sunday
Real Valladolid
13:00
Real Betis
Villarreal
15:15
Getafe
Granada
17:30
Cádiz
Valencia
20:00
Barcelona
03 May 2021, Monday
Sevilla
20:00
Athletic Club

TOP STORIES

UPCOMING MATCHES
19 April 2021, Monday
Liga Leumit
17:00
Hapoel Rishon LeZion
Sektzia Nes Tziona
-
-
NS
Liga Leumit
17:00
Hapoel Nazareth Illit
Hapoel Katamon
-
-
NS
Liga Leumit
17:00
Hapoel Acre
Kafr Qasim
-
-
NS
Allsvenskan
18:00
IFK Göteborg
AIK
-
-
NS
Allsvenskan
18:00
Varberg BoIS
Elfsborg
-
-
NS
Superettan
18:00
Norrby
Jönköpings Södra
-
-
NS
Ligat ha'Al
18:15
Beitar Jerusalem
Bnei Yehuda
-
-
NS
Eerste Divisie
19:00
Jong PSV
De Graafschap
-
-
NS
Premier League
20:00
Leeds United
Liverpool
-
-
NS
20 April 2021, Tuesday
Club Friendlies
01:00
Aalesund
Sogndal
-
-
NS
Super Lig
14:00
Kayserispor
Gençlerbirliği
-
-
NS
Super Lig
14:00
Rizespor
Konyaspor
-
-
NS
Super Lig
14:00
Fatih Karagümrük
Göztepe
-
-
NS
1. HNL
16:00
Šibenik
Gorica
-
-
NS
Girabola
16:30
Petro de Luanda
Académica do Lobito
-
-
NS
1. Liga
16:40
Tychy 71
Radomiak Radom
-
-
NS
Ekstraklasa
17:00
Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze
-
-
NS
Ekstraklasa
17:00
Warta Poznań
Raków Częstochowa
-
-
NS
Super Lig
17:00
Sivasspor
Beşiktaş
-
-
NS
Super Lig
17:00
Hatayspor
Antalyaspor
-
-
NS
Bundesliga
17:30
Köln
RB Leipzig
-
-
NS
2. Bundesliga
17:30
Erzgebirge Aue
Nürnberg
-
-
NS
2. Bundesliga
17:30
Greuther Fürth
Eintracht Braunschweig
-
-
NS
2. Bundesliga
17:30
Würzburger Kickers
Darmstadt 98
-
-
NS
Tipico Bundesliga
17:30
Hartberg
St. Pölten
-
-
NS
Tipico Bundesliga
17:30
Rheindorf Altach
Admira
-
-
NS
3. Liga
18:00
1860 München
Viktoria Köln
-
-
NS
3. Liga
18:00
Uerdingen
Dynamo Dresden
-
-
NS
3. Liga
18:00
Hallescher FC
Verl
-
-
NS
3. Liga
18:00
Zwickau
Bayern München II
-
-
NS
3. Liga
18:00
MSV Duisburg
Kaiserslautern
-
-
NS
League One
18:00
Swindon Town
Portsmouth
-
-
NS
Championship
18:00
Brentford
Cardiff City
-
-
NS
Championship
18:00
Norwich City
Watford
-
-
NS
Superettan
18:00
Helsingborg
Örgryte
-
-
NS
1. HNL
18:05
Slaven Koprivnica
Hajduk Split
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Grenoble Foot 38
Sochaux
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Châteauroux
Rodez
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Caen
Dunkerque
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Amiens SC
Valenciennes
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Guingamp
Chambly
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Paris
Clermont
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Niort
Troyes
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Nancy
Ajaccio
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Pau
Auxerre
-
-
NS
League One
19:00
AFC Wimbledon
Oxford United
-
-
NS
League One
19:00
Accrington Stanley
Doncaster Rovers
-
-
NS
League One
19:00
Bristol Rovers
Milton Keynes Dons
-
-
NS
League One
19:00
Burton Albion
Lincoln City
-
-
NS
League One
19:00
Northampton Town
Ipswich Town
-
-
NS
League One
19:00
Rochdale
Blackpool
-
-
NS
League One
19:00
Shrewsbury Town
Wigan Athletic
-
-
NS
Championship
19:00
Preston North End
Derby County
-
-
NS
Championship
19:00
Sheffield Wednesday
Blackburn Rovers
-
-
NS
Championship
19:00
Swansea City
Queens Park Rangers
-
-
NS
Ekstraklasa
19:30
Lech Poznań
Lechia Gdańsk
-
-
NS
Ekstraklasa
19:30
Śląsk Wrocław
Podbeskidzie
-
-
NS
Bundesliga
19:30
Bayern München
Bayer Leverkusen
-
-
NS
Bundesliga
19:30
Eintracht Frankfurt
Augsburg
-
-
NS
Bundesliga
19:30
Arminia Bielefeld
Schalke 04
-
-
NS
Tipico Bundesliga
19:30
Austria Wien
Ried
-
-
NS
League One
19:45
Fleetwood Town
Crewe Alexandra
-
-
NS
League One
19:45
Hull City
Sunderland
-
-
NS
League One
19:45
Peterborough United
Gillingham
-
-
NS
League One
19:45
Plymouth Argyle
Charlton Athletic
-
-
NS
Serie A
19:45
Hellas Verona
Fiorentina
-
-
NS
Premier League
20:00
Chelsea
Brighton & Hove Albion
-
-
NS
Primeira Liga
20:00
Paços de Ferreira
Farense
-
-
NS
See More

This website makes use of cookies to ensure you get the best experience on our website.
Disabling cookies using your browser settings will prevent you from utilizing some of the features on our website.