CURRENT STANDINGS

# Team P W D L GF GA GD Points Pts
1 Manchester City 25 18 5 2 50 15 35 59
2 Manchester United 25 14 7 4 53 32 21 49
3 Leicester City 25 15 4 6 44 27 17 49
4 West Ham United 25 13 6 6 39 29 10 45
5 Chelsea 25 12 7 6 41 25 16 43
6 Liverpool 25 11 7 7 45 34 11 40
7 Everton 24 12 4 8 37 33 4 40
8 Aston Villa 23 11 3 9 37 26 11 36
9 Tottenham Hotspur 24 10 6 8 37 27 10 36
10 Leeds United 25 11 2 12 43 43 0 35
11 Arsenal 25 10 4 11 31 26 5 34
12 Wolverhampton Wanderers 25 9 6 10 26 32 -6 33
13 Crystal Palace 25 9 5 11 29 43 -14 32
14 Southampton 25 8 6 11 31 43 -12 30
15 Burnley 25 7 7 11 18 30 -12 28
16 Brighton & Hove Albion 25 5 11 9 26 32 -6 26
17 Newcastle United 25 7 4 14 26 43 -17 25
18 Fulham 25 4 10 11 21 32 -11 22
19 West Bromwich Albion 25 2 8 15 19 55 -36 14
20 Sheffield United 25 3 2 20 15 41 -26 11
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Relegation

FIXTURES

27 February 2021, Saturday
Manchester City
12:30
West Ham United
West Bromwich Albion
15:00
Brighton & Hove Albion
Leeds United
17:30
Aston Villa
Newcastle United
20:00
Wolverhampton Wanderers
28 February 2021, Sunday
Crystal Palace
12:00
Fulham
Leicester City
12:00
Arsenal
Tottenham Hotspur
14:00
Burnley
Chelsea
16:30
Manchester United
Sheffield United
19:15
Liverpool
01 March 2021, Monday
Everton
20:00
Southampton
02 March 2021, Tuesday
Manchester City
20:00
Wolverhampton Wanderers
03 March 2021, Wednesday
Burnley
18:00
Leicester City
Sheffield United
18:00
Aston Villa
Crystal Palace
20:15
Manchester United
04 March 2021, Thursday
Fulham
18:00
Tottenham Hotspur
West Bromwich Albion
18:00
Everton
Liverpool
20:15
Chelsea
06 March 2021, Saturday
Burnley
12:30
Arsenal
Sheffield United
15:00
Southampton
Aston Villa
17:30
Wolverhampton Wanderers
Brighton & Hove Albion
20:00
Leicester City
07 March 2021, Sunday
West Bromwich Albion
12:00
Newcastle United
Liverpool
14:00
Fulham
Manchester City
16:30
Manchester United
Tottenham Hotspur
19:15
Crystal Palace
08 March 2021, Monday
Chelsea
18:00
Everton
West Ham United
20:00
Leeds United
10 March 2021, Wednesday
Manchester City
18:00
Southampton

TOP STORIES

UPCOMING MATCHES
25 February 2021, Thursday
Girabola
16:00
1º de Agosto
Wiliete
-
-
NS
Europa League
17:55
Arsenal
Benfica
-
-
NS
Europa League
17:55
Rangers
Antwerp
-
-
NS
Europa League
17:55
Villarreal
Salzburg
-
-
NS
Europa League
17:55
Hoffenheim
Molde
-
-
NS
Europa League
17:55
Napoli
Granada
-
-
NS
Europa League
17:55
Shakhtar Donetsk
Maccabi Tel Aviv
-
-
NS
Europa League
17:55
Ajax
Lille
-
-
NS
First Division
18:00
Esbjerg
Silkeborg
-
-
NS
Europa League
20:00
Club Brugge
Dynamo Kyiv
-
-
NS
Europa League
20:00
Manchester United
Real Sociedad
-
-
NS
Europa League
20:00
Milan
Crvena Zvezda
-
-
NS
Europa League
20:00
Leicester City
Slavia Praha
-
-
NS
Europa League
20:00
Roma
Sporting Braga
-
-
NS
Europa League
20:00
Dinamo Zagreb
Krasnodar
-
-
NS
Europa League
20:00
Bayer Leverkusen
Young Boys
-
-
NS
Europa League
20:00
PSV
Olympiakos Piraeus
-
-
NS
Club Friendlies
20:00
Academia Puerto Cabello
Hermanos Colmenares
-
-
NS
Club Friendlies
20:00
Fundación Lara Deportiva
Portuguesa
-
-
NS
26 February 2021, Friday
Club Friendlies
00:00
Start
Haugesund
-
-
NS
Club Friendlies
00:00
Aalesund
Sogndal
-
-
NS
Club Friendlies
00:00
Odd
Mjøndalen
-
-
NS
Club Friendlies
00:00
Bodø / Glimt
Kristiansund
-
-
NS
Club Friendlies
00:00
Strømsgodset
HamKam
-
-
NS
Club Friendlies
00:00
Aktobe
Ruh Brest
-
-
NS
Club Friendlies
00:00
Torpedo BelAZ
Kaspiy
-
-
NS
Serie A
00:30
São Paulo
Flamengo
-
-
NS
Serie A
00:30
Ceará
Botafogo
-
-
NS
Serie A
00:30
Atlético Mineiro
Palmeiras
-
-
NS
Serie A
00:30
Bahia
Santos
-
-
NS
Serie A
00:30
Internacional
Corinthians
-
-
NS
Serie A
00:30
Bragantino
Grêmio
-
-
NS
Serie A
00:30
Athletico PR
Sport Recife
-
-
NS
Serie A
00:30
Atlético GO
Coritiba
-
-
NS
Serie A
00:30
Fluminense
Fortaleza
-
-
NS
Serie A
00:30
Vasco da Gama
Goiás
-
-
NS
Club Friendlies
09:30
Viktoria Žižkov
Táborsko
-
-
NS
Youth League
10:00
Lokomotiv Moskva U19
Zenit U19
-
-
NS
Club Friendlies
10:00
Blansko
Prostějov
-
-
NS
Club Friendlies
10:00
Essentuki
Tuapse
-
-
NS
Club Friendlies
10:00
Progresul Spartac
Alexandria
-
-
NS
Youth League
11:00
CSKA Moscow U19
Khimki U20
-
-
NS
Club Friendlies
11:30
Extremadura UD
Salamanca CF UDS
-
-
NS
Club Friendlies
12:00
Rosenborg
Ranheim
-
-
NS
Liga Leumit
13:00
Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Acre
-
-
NS
Liga Leumit
13:00
Hapoel Afula
Hapoel Ramat HaSharon
-
-
NS
Liga Leumit
13:00
Beitar Tel Aviv Ramla
Hapoel Katamon
-
-
NS
Liga Leumit
13:00
Hapoel Umm al-Fahm
Maccabi Ahi Nazareth
-
-
NS
Liga Leumit
13:00
Hapoel Ra'anana
Hapoel Ramat Gan
-
-
NS
Liga Leumit
13:00
Hapoel Nazareth Illit
Sektzia Nes Tziona
-
-
NS
Liga Leumit
13:00
Hapoel Petah Tikva
Hapoel Iksal
-
-
NS
Liga Leumit
13:00
Hapoel Kfar Shalem
Kafr Qasim
-
-
NS
Super Lig
13:00
Konyaspor
Gazişehir Gaziantep
-
-
NS
Super Lig
13:00
Gençlerbirliği
Yeni Malatyaspor
-
-
NS
Club Friendlies
13:00
Hradec Králové
Varnsdorf
-
-
NS
Club Friendlies
13:00
Jerv
Egersund
-
-
NS
1. Liga
14:00
Resovia Rzeszów
Puszcza Niepołomice
-
-
NS
1. Liga
15:00
Arka Gdynia
Jastrzębie
-
-
NS
Superliga
15:00
Teuta Durrës
Kukësi
-
-
NS
Club Friendlies
15:00
Sarpsborg 08
Lillestrøm
-
-
NS
Club Friendlies
15:00
Ullensaker / Kisa
Asker
-
-
NS
Premier League
16:00
Tambov
Rotor Volgograd
-
-
NS
Super Lig
16:00
Beşiktaş
Denizlispor
-
-
NS
Premier League
16:00
Gudja United
Tarxien Rainbows
-
-
NS
1. Liga
16:40
Widzew Lodz
Radomiak Radom
-
-
NS
Ekstraklasa
17:00
Raków Częstochowa
Podbeskidzie
-
-
NS
1. HNL
17:00
Varaždin
Osijek
-
-
NS
First Division
17:00
Viborg
Hvidovre
-
-
NS
2. Bundesliga
17:30
Darmstadt 98
Karlsruher SC
-
-
NS
2. Bundesliga
17:30
Jahn Regensburg
Paderborn
-
-
NS
Eerste Divisie
17:45
Go Ahead Eagles
Jong PSV
-
-
NS
Eerste Divisie
17:45
MVV Maastricht
Telstar
-
-
NS
3. Liga
18:00
1860 München
Unterhaching
-
-
NS
First Division
18:00
FC Helsingør
Fredericia
-
-
NS
Club Friendlies
18:00
Kvik Halden
Bærum
-
-
NS
Eredivisie
19:00
PEC Zwolle
SC Heerenveen
-
-
NS
Ekstraklasa
19:30
Warta Poznań
Lech Poznań
-
-
NS
Bundesliga
19:30
Werder Bremen
Eintracht Frankfurt
-
-
NS
Pro League
19:45
Sporting Charleroi
Genk
-
-
NS
Championship
19:45
Derby County
Nottingham Forest
-
-
NS
Serie A
19:45
Torino
Sassuolo
-
-
NS
Ligue 1
20:00
Rennes
Nice
-
-
NS
Eerste Divisie
20:00
FC Den Bosch
Jong Utrecht
-
-
NS
Eerste Divisie
20:00
Roda JC Kerkrade
NEC
-
-
NS
Eerste Divisie
20:00
De Graafschap
Jong AZ
-
-
NS
La Liga
20:00
Levante
Athletic Club
-
-
NS
Premier League
20:00
Sirens
Lija Athletic
-
-
NS
Club Friendlies
20:00
UCV
Academia Puerto Cabello
-
-
NS
Primeira Liga
20:30
Vitória SC
Boavista
-
-
NS
Club Friendlies
23:30
Deportivo Lara
Portuguesa
-
-
NS
See More

This website makes use of cookies to ensure you get the best experience on our website.
Disabling cookies using your browser settings will prevent you from utilizing some of the features on our website.