CURRENT STANDINGS

# Team P W D L GF GA GD Points Pts
1 Bayern München 29 21 5 3 83 38 45 68
2 RB Leipzig 29 18 7 4 52 23 29 61
3 Wolfsburg 29 15 9 5 51 29 22 54
4 Eintracht Frankfurt 29 14 11 4 59 44 15 53
5 Borussia Dortmund 29 15 4 10 62 42 20 49
6 Bayer Leverkusen 29 13 8 8 48 32 16 47
7 Borussia M'gladbach 29 11 10 8 52 43 9 43
8 Union Berlin 29 10 13 6 44 35 9 43
9 Freiburg 29 11 7 11 44 42 2 40
10 Stuttgart 29 10 9 10 51 46 5 39
11 Augsburg 29 9 6 14 29 42 -13 33
12 Hoffenheim 29 8 8 13 41 47 -6 32
13 Werder Bremen 29 7 9 13 33 47 -14 30
14 Mainz 05 28 7 7 14 30 48 -18 28
15 Arminia Bielefeld 29 7 6 16 22 46 -24 27
16 Hertha BSC 28 6 8 14 34 48 -14 26
17 Köln 29 5 8 16 27 53 -26 23
18 Schalke 04 29 2 7 20 18 75 -57 13
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Relegation

FIXTURES

20 April 2021, Tuesday
Köln
17:30
RB Leipzig
Bayern München
19:30
Bayer Leverkusen
Eintracht Frankfurt
19:30
Augsburg
Arminia Bielefeld
19:30
Schalke 04
21 April 2021, Wednesday
Hertha BSC
17:30
Freiburg
Borussia Dortmund
19:30
Union Berlin
Hoffenheim
19:30
Borussia M'gladbach
Werder Bremen
19:30
Mainz 05
Stuttgart
19:30
Wolfsburg
23 April 2021, Friday
Augsburg
19:30
Köln
24 April 2021, Saturday
Wolfsburg
14:30
Borussia Dortmund
Freiburg
14:30
Hoffenheim
Union Berlin
14:30
Werder Bremen
Schalke 04
14:30
Hertha BSC
Mainz 05
14:30
Bayern München
Bayer Leverkusen
17:30
Eintracht Frankfurt
25 April 2021, Sunday
RB Leipzig
14:30
Stuttgart
Borussia M'gladbach
17:00
Arminia Bielefeld

TOP STORIES

UPCOMING MATCHES
19 April 2021, Monday
Liga Leumit
17:00
Hapoel Rishon LeZion
Sektzia Nes Tziona
-
-
NS
Liga Leumit
17:00
Hapoel Nazareth Illit
Hapoel Katamon
-
-
NS
Liga Leumit
17:00
Hapoel Acre
Kafr Qasim
-
-
NS
Allsvenskan
18:00
IFK Göteborg
AIK
-
-
NS
Allsvenskan
18:00
Varberg BoIS
Elfsborg
-
-
NS
Superettan
18:00
Norrby
Jönköpings Södra
-
-
NS
Ligat ha'Al
18:15
Beitar Jerusalem
Bnei Yehuda
-
-
NS
Eerste Divisie
19:00
Jong PSV
De Graafschap
-
-
NS
Premier League
20:00
Leeds United
Liverpool
-
-
NS
20 April 2021, Tuesday
Club Friendlies
01:00
Aalesund
Sogndal
-
-
NS
Super Lig
14:00
Kayserispor
Gençlerbirliği
-
-
NS
Super Lig
14:00
Rizespor
Konyaspor
-
-
NS
Super Lig
14:00
Fatih Karagümrük
Göztepe
-
-
NS
1. HNL
16:00
Šibenik
Gorica
-
-
NS
Girabola
16:30
Petro de Luanda
Académica do Lobito
-
-
NS
1. Liga
16:40
Tychy 71
Radomiak Radom
-
-
NS
Ekstraklasa
17:00
Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze
-
-
NS
Ekstraklasa
17:00
Warta Poznań
Raków Częstochowa
-
-
NS
Super Lig
17:00
Sivasspor
Beşiktaş
-
-
NS
Super Lig
17:00
Hatayspor
Antalyaspor
-
-
NS
Bundesliga
17:30
Köln
RB Leipzig
-
-
NS
2. Bundesliga
17:30
Erzgebirge Aue
Nürnberg
-
-
NS
2. Bundesliga
17:30
Greuther Fürth
Eintracht Braunschweig
-
-
NS
2. Bundesliga
17:30
Würzburger Kickers
Darmstadt 98
-
-
NS
Tipico Bundesliga
17:30
Hartberg
St. Pölten
-
-
NS
Tipico Bundesliga
17:30
Rheindorf Altach
Admira
-
-
NS
3. Liga
18:00
1860 München
Viktoria Köln
-
-
NS
3. Liga
18:00
Uerdingen
Dynamo Dresden
-
-
NS
3. Liga
18:00
Hallescher FC
Verl
-
-
NS
3. Liga
18:00
Zwickau
Bayern München II
-
-
NS
3. Liga
18:00
MSV Duisburg
Kaiserslautern
-
-
NS
League One
18:00
Swindon Town
Portsmouth
-
-
NS
Championship
18:00
Brentford
Cardiff City
-
-
NS
Championship
18:00
Norwich City
Watford
-
-
NS
Superettan
18:00
Helsingborg
Örgryte
-
-
NS
1. HNL
18:05
Slaven Koprivnica
Hajduk Split
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Grenoble Foot 38
Sochaux
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Châteauroux
Rodez
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Caen
Dunkerque
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Amiens SC
Valenciennes
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Guingamp
Chambly
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Paris
Clermont
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Niort
Troyes
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Nancy
Ajaccio
-
-
NS
Ligue 2
19:00
Pau
Auxerre
-
-
NS
League One
19:00
AFC Wimbledon
Oxford United
-
-
NS
League One
19:00
Accrington Stanley
Doncaster Rovers
-
-
NS
League One
19:00
Bristol Rovers
Milton Keynes Dons
-
-
NS
League One
19:00
Burton Albion
Lincoln City
-
-
NS
League One
19:00
Northampton Town
Ipswich Town
-
-
NS
League One
19:00
Rochdale
Blackpool
-
-
NS
League One
19:00
Shrewsbury Town
Wigan Athletic
-
-
NS
Championship
19:00
Preston North End
Derby County
-
-
NS
Championship
19:00
Sheffield Wednesday
Blackburn Rovers
-
-
NS
Championship
19:00
Swansea City
Queens Park Rangers
-
-
NS
Ekstraklasa
19:30
Lech Poznań
Lechia Gdańsk
-
-
NS
Ekstraklasa
19:30
Śląsk Wrocław
Podbeskidzie
-
-
NS
Bundesliga
19:30
Bayern München
Bayer Leverkusen
-
-
NS
Bundesliga
19:30
Eintracht Frankfurt
Augsburg
-
-
NS
Bundesliga
19:30
Arminia Bielefeld
Schalke 04
-
-
NS
Tipico Bundesliga
19:30
Austria Wien
Ried
-
-
NS
League One
19:45
Fleetwood Town
Crewe Alexandra
-
-
NS
League One
19:45
Hull City
Sunderland
-
-
NS
League One
19:45
Peterborough United
Gillingham
-
-
NS
League One
19:45
Plymouth Argyle
Charlton Athletic
-
-
NS
Serie A
19:45
Hellas Verona
Fiorentina
-
-
NS
Premier League
20:00
Chelsea
Brighton & Hove Albion
-
-
NS
Primeira Liga
20:00
Paços de Ferreira
Farense
-
-
NS
See More

This website makes use of cookies to ensure you get the best experience on our website.
Disabling cookies using your browser settings will prevent you from utilizing some of the features on our website.